Frp’ye Başlangıç

Yayınlandı: 28 Mayıs 2012 / Genel, Kişisel Yazılar
Etiketler:, ,

Image

Frp Türkiyede yeni yeni ilgi duyulmaya başlayan bir olgu. Günlük hayattan, işlerden vakit bulup hobi alanı oluşturmakta ülkemizde ayrı bir zor. Birde insanların kafasında oluşan “Bana kazancı ne olacak?” sorusu var. İşte bu yüzden frp tam size göre diyebilirim. Diğer hobilerde belli bir alanda gelişirken frp de hem eğlenip hemde bilgi seviyenizi arttırabilirsiniz.

Fantastik rol yapma oyunlarının size kazandırabileceklerini biraz da kendi üzerimden anlatayım. İlk başladığımda ingilizcem neredeyse hiç yoktu. Ama frp oynayanları izledikten ve onları biraz izledikten sonra ingilizcenin benim için bir amaç değil aslında bir araç olduğunu farkedip yavaş yavaş geliştirdim. Şu anda kayda değer bir ingilizce ile işlerimi çok rahat görebiliyorum. Bunun dışında frp sizi okumaya ve araştırmaya itecektir. Gördüğüm kadarıyla frp oynayan ve oynatan insanlar Türkiye geneline göre oldukça kültürlü ve bilgi birikimi sahibi insanlar. Onlarla birlikte olur frp sitelerinde takılırsanız, emin olun bir süre sonra kendinizdeki değişimi sizde fark edeceksiniz.

Frp olaylara bakışınızı da belirli bir ölçüde değiştirir. Tiyatral bir oyun olduğu için oyun esnasında neyi nasıl yapmanız gerektiğini ve sonuçlarını düşünmeli ve en mantıklı kararı vermelisiniz. Bu da size gerçek hayatınızda bir şeyi yaparken daha ayrıntılı düşünme ve yorum yapabilme kapasitesi verecektir.

Frp kişilerle iletişiminizi oldukça güçlendirecektir. Oyun esnasında birden çok kişiyle birlikte olup hepsine derdinizi, ne yapmak istediğinizi ve betimlemelerinizi daha iyi yapmanız gerekecektir. Bu da bir süre sonra sizde belirli bir ölçüde sosyallik ve iletişim gücü kazandıracaktık.

Yukarıda sıraladıklarım frp nin size sağlayacağı yararlardan sadece ufak bir kısmı. Araştırıp öğrenirken, bir yandan da keyif almayı, hayatınızda daha güzel bir sosyal alan oluşturmayı istiyorsanız frp tam size göre bir hobi.

Şimdiden iyi oyunlar..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s