Türkiyede Frp Blogları: Rpcraft

Yayınlandı: 08 Haziran 2012 / Genel, Kişisel Yazılar

Türkiye deki Frp blogları bir elin parmaklarını geçmezken takip edilme oranının bu kadar düşük olması açıkçası son zamanlarda beni üzen bir durum oldu ve bildiğimiz frp bloglarını tanıtayım istedim. Aklıma ilk olarak gelen isim de daha önce üyesi olduğum ve forumunda uzun zamanlar geçirdiğim Rpcraft oldu.

Rpcraft forum olduğu dönemlerde benim için “Büyük Abi” olanların takıldığı bir forumdu. Ne sorarsam sorayım kesin ve net yanıtlar alabildiğim, bunun yanında oldukça eğlenceli vakitler geçirdiğim bir yerdi. Daha sonra tam olarak nedenini bilmediğim bir şekilde İbrahim Muhammet Çelik ‘in blogu olarak karşımıza çıktı.

Sitenin içeriğine neler yazıldığına ve ne gibi konular üzerinde durulduğuna gelecek olursak sitenin İbrahim Muhammet Çelik’in çeşitli konularda aklına takılanları ve düşüncelerini paylaştığı bir site olduğunu görüyoruz. Ayrıca Malathgargon ve Süperkahramanlı oyun adlarında iki settingi de sitede bulmak mümkün.

Sitede Rpcraft bir forum iken hazırlanmış, tamamen amatör bir çalışma ile ortaya konmuş ve birçok kişinin emeği olan Rpcraft Kitapçıklarınıda bulmak mümkün.

Sitenin şu anda en ilgi çeken yönü ise Türkiyede frp için bir ilk diyebileceğim LaklakRP adı altında podcastlerin yayınlanması. Peki bu podcastlerde ne içeriyor? Daha çok bilgi ağırlıklı olup biraz da siteni yazarlarından Cihan Türe, Alp Bilgin ve İbrahim Muhammet Çelik’in yaptığı geyiklerden oluşuyor. Takip etmek isteyenler içinde LaklakRP’nin youtube kanalını böylece vermiş olalım;

http://www.youtube.com/laklakrp

Yazımın sonuna gelirken verdikleri emeklerden dolayı İbrahim Muhammet Çelik, Alp Bilgin ve Cihan Türe’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım yazıları ve podcastleriyle bizi bilgilendirmeye devam ederler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s