Rpg Oyuncuları

Yayınlandı: 18 Temmuz 2012 / Genel, Oyunculara Tavsiyler
Etiketler:, , , ,

Uzun zamandır postlarıma ara vermiş olmanın verdiği gaz ile aklıma ilk gelen konuda başlıyorum yazmaya. Türkiyedeki Rpg oyuncuları üzerinde durayım dedim biraz bugün. Biraz kafamdan geçirmemle kendi düşünceme göre birkaç tip oyuncudan bahsedeceğim.

Hazıra Konanlar: En sevmediğim oyuncu tipidir ki her şey önüme gelsin ben rolümü yapar, xp mi alır level atlarım mantığındaki GM leri katil edebilecek tarzdaki oyunculardır. Okuyup araştırmayı, karakteri yapmak için bir emek harcamayı vakit kaybı görüp sanki GM bu işten para kazanıyormuş gibi davranır, onun göreviymiş gibi hareket ederler. Uzak durmakta ve oyunlara almamakta fayda var.

Troller: Rpg olayında mantıklı troll yapabilmek için bilgi sahibi olmak gerekir. Bunlarda o tip insanlardır. Bilgilidirler bilgili olmasına fakat yaptıkları tek şey bilgileri ile diğer insanları rencide edip kendilerini büyük görmektir. Kabul edelim rpg camiasında hepimiz bu hobi ile ilgili bilgilerimizi ortaya sermekten ve biraz olsun kendimizi üstün göstermekten hoşlanıyoruz ki bu insanın doğasında var. Bunlar ise çok farklı, çok.. Önceki oyuncu tipi gibi uzak durmakta hatta takmamakta fayda var. Susarsanız belki sizi rencide etmeyi bırakıp kabuklarına geri dönebilirler.

Züppe Oyuncu: Rpg hakkında ortalama bir bilgisi olmasına karşın parası bol olan kişidir. Etrafta gördüğü her türlü oyun materyalini toplayıp bunlarla hava yapan kesimdir. Kıskanmakta haklısınız!

Meraklı Oyuncu: En belalı oyuncu tiplerinden biri olmasına karşın en çok kazanan oyuncu tipidir. “Abi bu neydi? Şuraya artı kaç alıyordum?” diye peşinizde koşan tiplerden bahsediyorum evet. Meraklarından dolayı her şeyi daha çabuk öğrenirler ve biraz gazlanırlarsa tutana aşk olsun.

Dinazor Oyuncu: Yıllarını bu hobiye adamış, acayip bilgili insanlardır. Yıllardır görmedikleri oyuncu tipi kalmadığından gençlere bulaşmak istemezler genelde. Onlara göre fazla meraklı ve çabuk sıkılgandırlar çünkü. Kendi oluşturdukları bir grup ile yıllardır oyunlarına devam edip sosyal medyada veya conventionlarda çok nadir görebileceğiniz insanlardır. Dikkatli yaklaşır ve biraz sevecen olabilirseniz nasihatlarından yararlanmanıza da izin verebilirler.

Şişirme Oyuncu: Olmadığı bir kişi gibi davranırlar genelde. Çoğu sistem hakkında ufak bilgileri olmasına rağmen her türlü tartışmada üst seviye bilgi sahibiymiş gibi davranır ve sizi saçma sapan şeylerle suçlayabilirler.

Has Oyuncu: Türkiyede kendimce bir elin parmaklarını zor geçecek kadar sayıda olan oyuncu tipidir.(Yanlış anlaşılma olmasın. Kendimi bu gruba filan dahil etmiyorum, edemem de. Meraklı oyuncu bana biraz daha uygun) Oynadıkları sistemle ilgili her şeyi okuyup yalamış yutmuş, bunları yapmasa bile genel fikirleriyle oyuna tat katan oyunculardır.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Varsa eklemek istediğiniz yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Yazıyı okuduktan sonra “Bunu yazmaya ne gerek var? Boşuna vakit kaybediyorsun.” diyebilecek arkadaşlar içinde kendimi rahatlatıyorum diyebilirim sanırım.

İyi oyunlar..

yorum
  1. Sanki en boktan olanların hepsinden bir parça kendimde buldum gibi 🙂 eline sağlık.

  2. Benhür Dinçer dedi ki:

    Sanki Has Oyuncu’nun üstünde biraz daha durulabilir yahu madem en iyi class o öve öve bitirilmesin uzatılsın… iyiliklerinden dolayı insanı sıkacak kadar yazılsın iyidir onlar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s